W bibliotece możesz:

 sam wybierać i wypożyczać książki
 uśmiechać się
 czytać czasopisma
 przeglądać ciekawe książki
 myśleć
 mieć spokój

Książka prosi:

1. Nie sugeruj się okładką, moje wnętrze mimo skromnej szaty zawiera ciekawe treści.
2. Nie odkładaj mnie byle gdzie. Nie jestem wymagająca, ale lubię czyste, przytulne półki lub szafki.
3. Czyste ręce czytelnika są mile widziane, na kartach książki nie musisz zaznaczać swojej obecności lub informować o jadłospisie na cały dzień.
4. Zamiast zaginać rogi używaj zakładki, która pokaże Ci, gdzie skończyłeś czytać.
5. Nie przenoś mnie w siatce z zakupami ani w plecaku ze śniadaniem do szkoły. Zalaną mlekiem lub sokiem książkę trudno wysuszyć , źle wygląda i jeszcze gorzej się czyta.
6. Nie rysuj po mnie długopisem i niczego nie wycinaj, nie jestem zeszytem ćwiczeń.
7. Nie odkładaj mnie w stanie rozłożonym grzbietem do góry, bo złamiesz mnie i kartki polecą jak jesienne liście.
8. Chroń mnie przed zwierzętami domowymi i małymi dziećmi, bo nie jestem niezniszczalna i nie jestem zabawką.
9. Nie przetrzymuj mnie zbyt długo, bo inni czytelnicy już czekają w kolejce by mnie przeczytać.
10. Po przeczytaniu polecaj mnie znajomym, lubię gościć w wielu domach.

Dokumenty biblioteki

Regulamin wypożyczenia i zwrotów darmowych podręczników w Szkole Podstawowej nr 6 im. Orła Białego
Regulamin biblioteki Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie
Zwrot książek i podręczników