SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS III

2018-04-05 13:14:55 (ost. akt: 2018-04-05 13:16:35)

W dniu 26 marca 2018 r. 20 uczniów klas III naszej szkoły przystąpiło do szkolnych eliminacji ortograficznych. Pisali dyktando. Trójka najlepszych uczestników będzie stanowić reprezentację SP 6 na XVIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Potyczki ortograficzne" w dniu 18 kwietnia 2018 r.

Wyniki eliminacji:

I miejsce - Adam Herman - kl. III d
II miejsce - Zuzanna Truszkowska - kl. III f
III miejsce - Julia Rzosińska - kl. III g

Rezerwową reprezentację stanowią:
1. Małgorzata Kicka - kl. III b
2. Maja Kaszubowska - kl. III b

Tekst dyktanda

Późnym wrześniowym wieczorem starsza siostra Marzeny wróciła z wycieczki krajoznawczej. Wspólnie z koleżankami z klasy wędrowała śladami sławnego Polaka Fryderyka Chopina. Była w Warszawie w Łazienkach Królewskich. Zrobiła sobie zdjęcie przy pomniku światowej sławy pianisty. Poznała historię jego życia.
Pomnik artysty usytuowany jest w pobliżu głównej bramy przy Alejach Ujazdowskich. Wyrzeźbił go Wacław Szymanowski. W czasie II wojny światowej został wysadzony przez hitlerowców w powietrze. Po wojnie został odbudowany. Siostra Marzeny, Grażyna, była w Żelazowej Woli. Tam nad Utratą słuchała muzyki wielkiego kompozytora mazurków, polonezów, walców...

Tekst opracowała Maria Rasińska, organizator konkursu.
Materiał źródłowy - Wioletta Misiaczek "Wesołe dyktanda i zabawy ortograficzne
dla klas początkowych"