Oczekiwanie na Panią Wiosnę

2018-03-21 18:07:22 (ost. akt: 2018-03-21 18:16:46)

W poniedziałek Świetliki postanowiły zachęcić Panią Wiosnę do szybszego przybycia...

By tego dokonać wybrały się na spacer. Nie był to jednak zwykły spacer - jego celem było zebranie śmieci znajdujących się na terenie szkoły. Wszystko po to, by wiosenne kwiatki rosły wśród pięknej zieleni. Podczas akcji sprzątania, dzieci z klas pierwszych wielokrotnie wyrażały swoje oburzenie z powodu tego, jak ludzie lekkomyślnie wyrzucają śmieci na trawę. Efektem ciężkiej pracy Świetlików były trzy torby śmieci, które trafiły tam gdzie ich miejsce - do kosza. Po wszystkim przyszedł czas na zabawę: dzieci chwyciły w dłonie kolorową kredę i ozdobiły chodnik przed wejściem do szkoły, by Pani Wiosna wiedziała, że uczniowie naszej szkoły nie mogą się jej już doczekać!