menu

Dzień Nowych Technologii w naszej szkole

2018-03-20 11:25:50 (ost. akt: 2018-04-10 21:01:46)

21 marca w naszej szkole to dzień, w którym lekcje prowadzili zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Wszystkie działania rozpoczęły się już od pierwszej godziny lekcyjnej. Odbyło się 37 multimedialnych zajęć edukacyjnych.

na świetlicy zagościł Quiver, w bibliotece szkolnej - Make Beliefs Comix, na zajęciach rewalidacyjnych Squla. Również na zajęciach nauczania indywidualnego był Scottie Go. Podczas różnych lekcji wykorzystane zostały: Ozoboty, gra Scottie Go; platformy edukacyjne – Office 365 dla szkół, Squla; strony internetowe – Padlet, Generator kodów QR, JigsawPlanet, LearningApps, WordArd, Scratch mit edu, Prezi, Quizizz, Koło fortuny; aplikacje komórkowe – Kahoot, QR Code, kalkulator. Na zajęciach w-f wykorzystana została mata taneczna - był to jeden z najczęściej uczęszczanych punktów w szkole. Podczas j. niemieckiego uczniowie w Scratchu zaprogramowali kartki wielkanocne, które następnie wysłali e-mailem do uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Rathenow West. W/w narzędzia multimedialne wykorzystane zostały na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej, religii, j. polskim, j. obcych, matematyce, historii, przyrodzie, plastyce, muzyce, w-f, i spotkaniach z wychowawcą. Ciekawą formą dla uczniów były również islocollective oraz instrukcje nagrane przez nauczyciela za pomocą flipped classroom. W tym dniu odbyły się również 3 lekcje koleżeńskie, w których to nauczyciele dzielili się multimedialną wiedzą z innymi.
Uczniowie klas 7 udali się na multimedialną lekcję do Urzędu Miasta. Pan Piotr Paszkiewicz- Naczelnik wydziału informatyki przedstawił wiele nowych technologicznych narzędzi multimedialnych. Uczniowie dowiedzieli się co to jest e-learning, technologia VR, jak powstają obrazy 3D, poznali program do tworzenia muzyki. Nie obyło się również bez krótkiej pogadanki na temat bezpieczeństwa w sieci.

Zapraszamy do obejrzenia zadań przygotowanych przez P. Sylwię Gruszkę-Cott dla klasy 5D za pomocą Padlet

Padlet dla klasy 5DPrzedstawiamy pierwsze filmy,zaprojektowane za pomocą "Animoto".  • edumartix
  • Nasza szkoła w gronie szkół dobrze zaPROJEKTowanych