Nie solimy! Nie słodzimy! Wybieramy witaminy!

2018-03-14 13:08:56 (ost. akt: 2018-03-14 13:10:59)

To kolejny temat zmagań uczniów klasy 1 C w Ogólnopolskim Projekcie "Zdrowo jem, wszystko wiem".

Tym razem skupiono się na cukrze i soli, które są przyczyną wielu dolegliwości oraz chorób XXI wieku. Uczniowie uczyli się rozpoznawać produkty bardzo szkodliwe z ogromną ilością cukru oraz szkodliwej soli. Czytali etykiety, próbowali zamienić szkodliwe na zdrowe. Wykonali mnóstwo plakatów promujących zdrowe słodycze i desery. Wybraliśmy wśród nich najlepszy deser a autorka pracy Gabrysia Długołęcka otrzymała tytuł Super Kucharzyka. Wszystkie prace złożyliśmy w Klasową Książkę Zdrowych Słodyczy. Ważnym elementem realizacji projektu był udział w lekcji Babci i Dziadka. Tym razem to dziadkowie wraz z wnukami wykonywali zadania związane z tematem zdrowego żywienia. min. układali puzzle, kodowali. Na podsumowanie zajęć wspólnie obejrzeli "Bolącą bajkę o Czerwonym Kapturku". Zapraszamy do galerii zdjęć naszego projektu!
Klasa 1C wraz z wychowawcą Katarzyną Ulatowską.