Świetlicowe spotkanie z rycerzem

2018-02-24 16:53:40 (ost. akt: 2018-03-12 12:55:15)

W piątek 23.02. naszą szkołę odwiedził Pan Mateuszu Malicki - rycerz Bractwa Rycerskiego Obrony Warmii...

który przybliżył Świetlikom tematykę związaną ze średniowiecznym rycerstwem. Elementem charakterystycznym dla każdego rycerza jest zbroja, którą uczniowie mogli nie tylko zobaczyć, ale również przymierzyć. Nie tylko chłopcy z radością brali miecz do ręki, lecz także dziewczynki, wcielając się tym samym w rolę Meridy Walecznej. Nie zabrakło też elementów ubioru średniowiecznego rycerza m.in. koszuli i gaci, które rozbawiły uczniów. Pan Mateusz opowiedział dzieciom również jak wygląda coroczna inscenizacja bitwy pod Grunwaldem, w której od wielu lat bierze udział. Uczniowie chętnie pytali nie tylko o życie rycerza, ale również o to, jakimi zabawkami bawiły się w średniowieczu dzieci. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, choć informujemy, że nie łatwo będzie rozpoznać, kto kryje się pod hełmem :)