menu

UROCZYSTE PRZYSTĄPIENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 DO SIATKARSKICH OŚRODKÓW SZKOLNYCH

2018-02-19 21:02:40 (ost. akt: 2018-02-19 21:14:35)

Dnia 12 lutego 2018r. w hali im. H. Wagnera w Szczytnie odbyła się uroczystość z okazji przystąpienia Szkoły Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Szczytnie do projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (SOS). Uczestniczyli w niej zaproszeni siatkarze, uczniowie, rodzice, nauczyciele, trenerzy, dyrektorzy szkół oraz władze lokalne. Podczas uroczystości nastąpiło podpisanie symbolicznych aktów inauguracyjnych przez strony zawartego porozumienia.
Projekt skierowany do dzieci i młodzieży, który powstał z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej, realizowany jest w naszej szkole od września 2017r. Jego głównym celem jest upowszechnianie sportu w zakresie piłki siatkowej, jednej z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych. Projekt powstał również po to, by przez ciągłość i dynamikę zajęć propagować zdrowy tryb życia dzieci i młodzieży. Tym bardziej, że siatkówka to sport ogólnorozwojowy, a przez to uniwersalny.
W uroczystości uczestniczyło wielu wspaniałych siatkarzy, m.in. Marcin Prus, wielokrotny reprezentant naszej siatkarskiej drużyny narodowej, a obecnie ambasador SOS. Przygotował dla zgromadzonych w hali niezapomniany show. Spotkania z p. Marcinem Prus nie zapomni na pewno do końca życia Michał Bączek z klasy 7b, który choć przez chwilę mógł poczuć się mistrzem świata. Siatkarz założył mu koszulkę reprezentacji narodowej i zawiesił na szyi najprawdziwszy medal. Przeprowadził on również razem z panami Pawłem Papke i Rafałem Zawalniakiem trening pokazowy, do którego zostali zaproszeni uczniowie biorący udział projekcie.
Na uwagę podczas uroczystego podpisania aktu zasługuje także wystąpienie cheerleaderek oraz chóru pod kierownictwem pani Doroty Niechwiadowicz. Piosenki w wykonaniu solistek z klas VI, Patrycji Jarosz i Mai Wierzchołowskiej wraz z chórem porwały licznie zgromadzoną w hali publiczność, która razem z nimi śpiewała utwory zespołu Sound'n'Grace & Filip Lato – „100” i Varius Manx Kasi Stankiewicz - „Biegnij”.

W imieniu gospodarzy i organizatorów dziękujemy wszystkim pasjonatom sportu uczestniczących w imprezie. Jesteśmy również wdzięczni p. M. Dymerskiej oraz Tygodnikowi Szczytno za wykonanie zdjęć.


  • edumartix
  • Nasza szkoła w gronie szkół dobrze zaPROJEKTowanych