Zdrowo jem, więcej wiem

2018-01-30 21:48:55 (ost. akt: 2018-01-30 22:04:59)

Uczniowie klasy 1C pod opieką wychowawczyni Pani Katarzyny Ulatowskiej przystąpili do do udziału w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”, pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornahauser-Dudy. Zdobyli 20 miejsce na 967 szkół biorących udział w tym przedsięwzięciu.

CELEM projektu było:

- Uświadomienie dzieciom zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia.

- Zachęcanie uczniów do podjęcia decyzji o zmianie nawyków żywieniowych oraz do troszczenia się o własne zdrowie.

- Uczenie dzieci odpowiedzialności za własne zdrowie i troski o nie.
Aby być zdrowym należy jeść:
•owoce i warzywa (w tym strączkowe),
•nierafinowane kasze i brązowy ryż,
•ryby,
•jajka,
•kefir i jogurt,
•pestki, orzechy i migdały.
Należy pić: wodę.
Nie należy jeść:
•słodyczy, ciastek i cukru,
•fast-foodów.
Należy unikać:
•tłuszczów zwierzęcych,
•potraw smażonych na tłuszczu i grillowanych.
Wiedza, jaką zdobyły dzieci na lekcji, pomoże zachęcić innych do
zmiany swoich przyzwyczajeń?
•Z kim chcielibyście podzielić się tą wiedzą, aby pomóc mu być zdrowym?

Ważne jest, aby w dzieciach wyrobić nawyki i przekonania, które pozwolą im cieszyć się zdrowym i długim życiem oraz podejmować właściwe decyzje.
„Zdrowo jem, więcej wiem” - Jest to ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej dla zerówek i klas I-III szkół podstawowych. Towarzyszy nam troska o zdrowie młodego pokolenia. Dzięki bogatej, wieloaspektowej i spójnej formule projekt doskonale wpisuje się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej