Apel z okazji Święta Niepodległości

2017-11-27 11:04:17 (ost. akt: 2017-11-27 11:45:42)

10 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji

99. rocznicy obchodów Święta Niepodległości.

Uroczystość rozpoczął nauczyciel historii p. Alfred Bugaj, który przywitał społeczność szkolną, gościa honorowego- kapitana Andrzeja Mroza, a następnie wprowadził zebranych w atmosferę patriotycznego wydarzenia.

Przewodnicząca Samorządu Szkolnego złożyła raport p. wicedyrektor R. Stańczak, po czym p. A. Bugaj wydał komendę wprowadzenia sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy, któremu, tym razem, towarzyszyli dwaj żołnierze z Jednostki Wojskowej nr 2031 w Lipowcu. Wszyscy obecni odśpiewali hymn narodowy, a potem zapoznali się z uzasadnieniem przyznania naszej szkole Certyfikatu Szkoły promującej Niepodległą. Kolejnym punktem programu była część artystyczna. Prowadzący: Weronika Niedźwiedzka oraz Oliwier Bojarski z klasy 6 a przypomnieli ważne wydarzenia z historii Polski, a chór szkolny podkreślił nastrój pięknymi utworami muzycznymi. Gra na skrzypcach, recytacje autorskich wierszy oraz wzruszające wykonanie patriotycznej piosenki – stały się pięknym dopełnieniem całości przedstawienia. Scenografia, kwiaty, galowe stroje ozdobione kotylionami w barwach narodowych, prawdziwa powaga i zaangażowanie uczestników spotkania - to świadectwo szacunku dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu.
Imprezę, przy współudziale p. J. Matejko, p. D. Niechwiadowicz oraz p. E. Białczak przygotował koordynator patriotycznych działań kultywujących pamięć o naszych przodkach i kształtujących szacunek dla narodowej tradycji. - nauczyciel historii p. Alfred Bugaj.