menu

Ogólnopolski sukces uczniów i nauczyciela Szkoły Podstawowej Nr 6 w Szczytnie w Konkursie „Szkoła Czytelników”

19 czerwca 2024 roku w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku miała miejsce Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła Czytelników”. Jego Organizatorem była jedna z największych księgarni internetowych w Polsce — TaniaKsiazka.pl.

Konkurs został objęty honorowym patronatem: Ministra Edukacji, Rzecznika Praw Dziecka oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Zadanie uczestników polegało na udzieleniu kreatywnej odpowiedzi na pytanie „Jak książki budują mosty?”. Odpowiedź mogła mieć formę zdjęcia, tekstu lub filmu o długości nieprzekraczającej 60 sekund. W konkursie wzięło udział 150 szkół podstawowych z całej Polski.

Czytanie w ogóle, a książek w szczególności, niesie ze sobą szereg korzyści, np.: poszerza wiedzę, rozwija wyobraźnię, kształtuje osobowość, poprawia koncentrację czy dostarcza rozrywki. Niestety z raportu Biblioteki Narodowej wynika, że w 2023 roku aż 57% Polaków nie przeczytało żadnej książki. Dlatego w ramach promocji czytelnictwa Pan Przemysław Bugaj założył grupę „Czytelnicy na 6” w skład, której weszły uczennice kl. VI B Amelia Mikołajczyk i Michalina Siedor oraz uczeń kl. VI D Konrad Kublik. Zespół wraz z nauczycielem przygotował film, który w kategorii klas V-VIII otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Szkoła Czytelników”.

Podczas Gali w Białymstoku Organizator w bardzo pochlebnych słowach wyrażał się o laureatach konkursu. Zauważył, że podejmowane przez nas wszystkich działania stanowią wzór dla innych szkół. Jesteśmy inspiracją do odkrywania przez dzieci różnych gatunków literatury, a także aktywnie pracujemy na rzecz promocji czytelnictwa.

Pamiętajmy, że czytanie książek wespół z pasją i zaangażowaniem znacząco przybliżają nas do realnych sukcesów w każdej możliwej dziedzinie.

Opracował Przemysław Bugaj


  • edumartix