menu

Edukacja z wojskiem w SP 6

10.06.2024 roku uczniowie klasy 6 c, jako jedyni w mieście, wzięli udział w programie edukacyjno - obronnym „Edukacja z wojskiem” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.

Celem przedsięwzięcia było: podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa, kształtowanie właściwych postaw w sytuacjach zagrożenia, nauka bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie.

Zajęcia w formie teoretycznej i praktycznej zostały przeprowadzone przez żołnierzy z jednostki wojskowej w Olsztynie. Uczniowie przeszli trzygodzinne szkolenie połączone z praktyką. Podczas zajęć poznali zasady bezpieczeństwa w przypadku ewakuacji związanej z alarmem, przypomnieli sobie zasady związane z pierwszą pomocą przedmedyczną, cyberbezpieczeństwem oraz dowiedzieli się, jak wygląda praca wojskowego na co dzień. Każdy uczestnik zajęć otrzymał certyfikat potwierdzający udział w programie edukacyjno - obronnym. Takim certyfikatem może poszczycić się także szkoła.

Zajęcia zostały przeprowadzone w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia, z zachowaniem poczucia bezpieczeństwa uczestników, a sami uczniowie byli zainteresowani tematyką zajęć oraz zadowoleni z możliwości uczestniczenia w nich.

https://m.powiatszczycienski.pl/2024/06/orig/img-20240612-wa0001-73969.jpg

https://m.powiatszczycienski.pl/2024/06/orig/zdjecie-73968.jpg
  • edumartix