menu

Dzień Książki i Praw Autorskich

We wtorek 23 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji postanowiłyśmy przeprowadzić wywiady z pracownikami i uczniami SP6 dotyczące ulubionej książki.

Nasi rozmówcy bardzo ciekawie prezentowali swoje ulubione utwory. Dzięki temu miałyśmy możliwość poznać bliżej ich czytelnicze upodobania. Na nasze pytanie: ,,Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?", otrzymałyśmy różne odpowiedzi. Niektóre z nich były zaskakujące i niebanalne. Przedstawimy kilka:
- "Przecudowna książka, świetnie napisana, godna polecenia". "Jeździec miedziany" (P. Dyrektor Ewa Bakalarska)
- "Warto sięgnąć po tę książkę, ponieważ główną bohaterką jest wrażliwa, delikatna dziewczynka i przypomina kilkunastoletnie dziewczęta". "Ania z Zielonego Wzgórza" (P. Wicedyrektor Ewa Sawicka - Żenczykowska)
- "Jedna z książek przy których płakałam, poruszająca". "Byłam dzieckiem z Auschwitz" (P. Księgowa Klaudia Nasiadko)
- "Ta książka to poradnik, jak zmienić nastawienie do życia, oraz jak odgonić negatywne myślenie". "Potęga podświadomości" (P. Olga Białczak, Referent d/p)
- "Fajnie się czytało, z zaciekawieniem, pokazywała, jak dążyć do tego, co w życiu najważniejsze". "Mały Książę" (P. Maciej Bukowiecki)
- "Lubię odkrywać nowe rzeczy, interesują mnie zwierzęta, szczególnie pszczoły". "Świat w obrazkach przyrody" (Maja 2c)

Ponadto, na lekcjach języka polskiego uczniowie prezentowali swoje ulubione książki i rozmawiali na temat czytania książek i praw autorskich. W klasie 5a przeprowadziłyśmy warsztaty, na których młodzież przygotowywała zakładki do książek z cytatami zachęcającymi do czytania.

Warto sięgać po dobre książki i dzielić się tym z innymi, bo jak powiedział kiedyś Władysław Orkan: "Temu, kto czyta książki nigdy nie zabraknie wiernego przyjaciela".

Alicja Wierzchołowska i Lena Gadomska klasa 7A
Anna Grzeszczyk

  • edumartix