menu

Zróbmy szum wokół wody II...

W tym roku szkolnym przeprowadziliśmy II. edycję: Zróbmy szum wokół wody…. I edycja zakończyła się zamontowaniem źródełka czystej wody, które służy całej naszej społeczności.

W tym roku szkolnym ponownie w naszej placówce odbyły się zajęcia nawiązujące do tematu wody. Świetlica szkolna przeprowadziła cykl zajęć plastycznych, gdzie świetliki wykonywały prace plastyczne w postaci orgiami czy kolorowanek ze zwierzętami żyjącymi w naszych wodach. Zajęciom plastycznym towarzyszyły pokazy filmów oraz rozmowy. Klasa IV a miała okazję wziąć udział w warsztatach w bibliotece miejskiej p.t. Bajka o Wiśle. Spotkanie miało na celu zaznajomienie z aspektami przyrodniczymi i ekologicznymi związanymi z Wisłą – Królową Rzek.

Podczas zajęć praktycznych klasa IIA poznała alternatywy dla słodkich napojów oraz porównywała różne rodzaje wód od źródlanych po średnio-mineralizowane. W ramach akcji NFZ klasy I b i I c przystąpiły o kolejnej edycji „Czysta woda – zdrowia doda”. Akcja ma na celu promocję zdrowia oraz zachęcanie do ograniczania spożywania słodkich napojów. Podczas warsztatów uczniowie testowali swoje kubki smakowe, przygotowywali własne wody smakowe oraz dowiedzieli się ile cukru spożywa człowiek i jak to wpływa na nasz organizm.

Spacery na Małą Biel oraz wokół jeziora Małego Domowego dopełniły naszą akcję Zróbmy szum wokół wody….. Tam bowiem prowadzimy obserwacje przyrody wokół akwenów wodnych, znajdujących się na terenie naszego miasta.

Opracował: Koordynator d.s. PZ
https://m.powiatszczycienski.pl/2024/04/orig/2-72756.jpg

https://m.powiatszczycienski.pl/2024/04/orig/4-72754.jpg

https://m.powiatszczycienski.pl/2024/04/orig/3-72755.jpg

https://m.powiatszczycienski.pl/2024/04/orig/1-72757.jpg
  • edumartix