Zima nam niestraszna

Zima nam niestraszna. Ujemne temperatury, przyjemnie trzeszczący śnieg i lecący z nieba śnieżny puch to zachęta do wspólnego, aktywnego spędzania czasu na dworze.

Niestraszna nam zimowa aura, która sprawiła, że wiele zajęć odbyło się na świeżym powietrzu. Na terenie wokół naszej szkoły mamy bowiem idealną górkę a dzięki prezentowi od Rady Rodziców w postaci 15 sanek, wiele klas skorzystało z opcji zajęć na świeżym powietrzu. Była świetna zabawa, zarówno podczas zajęć sportowych, godziny wychowawczej czy też rewalidacji w młodszych klasach oraz zajęć w świetlicy.

Klasa II C wzięła udział w spacerze wokół jeziora Małego Domowego. Wspólnie przeprowadziliśmy obserwacje fauny i flory podczas zimy. Rozmawialiśmy też o zasadach zachowania się w okolicy zbiorników wodnych, które mogą stwarzać zagrożenie w przypadku nieodpowiedzialnych dorosłych oraz dzieci. Nasze jeziora oraz stawy, które zimą są często pokryte warstwą lodu stanowią zachętę do wejścia na zbiornik. Jednak może to być pułapka zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Dlatego też należy pamiętać o odpowiedzialnym zachowaniu w okolicy jezior i stawów zarównano zimą jak również o innych porach roku.

Taką pogodę wykorzystały klasy IV B VI D oraz III A aby wziąć udział w kuligu. Wiele niezapomnianych wrażeń pozostało w pamięci uczestników. Wspólne ognisko i gorąca herbata rozgrzała każdego. Nie było czasu na marudzenie.

Klasa I B spędziła Mikołajki w lesie. Uczestniczyła w spotkaniu z leśnikiem i przygotowywała eko-nutellę. Obserwowała jak bije serce lasu zimową porą oraz poznała wiele tajemnic naszej rodzimej fauny i flory. Nasz region, stwarza wiele możliwości spędzania czasu wolnego w terenie, niezależnie od pory roku. Dlatego zachęcamy wszystkich do odkrywania Mazur o każdej porze roku. Wystarczą tylko dobre chęci! Zima przecież nie oznacza, końca aktywności na świeżym powietrzu?

Opracowane: Promocja Zdrowia