Film zrealizowany na ogólnopolski Konkurs Fundacji Nauka. To Lubię

Na przełomie października i listopada br. uczniowie klasy VIC, którzy uczęszczają na zajęcia Koła Społeczno-Historycznego brali udział w ogólnopolskim Konkursie „Nauka? Polubisz ją z nami”.

Organizatorem Konkursu była Fundacja Nauka. To Lubię – zajmująca się zarówno popularyzacją wiedzy z zakresu różnych dziedzin jak i polskich naukowców. Jej założycielem jest Pan dr Tomasz Rożek, który m.in. poprzez kanał na YouTube podejmuje się próby wyjaśnienia szeregu naukowych zagadnień, które z pewnością frapują wielu z nas, np.:
• jak rozwój sztucznej inteligencji wpłynie na medycynę?;
• jak Oppenheimer (poznany na nowo dzięki filmowi Christophera Nolana) skonstruował bombę?;
• jak emocje zmieniają mózg?;
• na czym polegają różnice między studiami w Polsce i USA?

Liczba tematów jest naprawdę ogromna, dlatego warto samemu zapoznać się z przygotowanymi przez dr Rożka materiałami. Konkurs został zorganizowany z okazji 10-lecia kanału Nauka. To Lubię. Zadaniem jego uczestników - w kategorii szkoła lub klasa - było przygotowanie podcastu, wideo lub lekcji z wykorzystaniem materiałów otrzymanych od Organizatora. Uczniowie KSH przygotowali film, podczas którego są prezentowane w/w materiały oraz różne metody przyswajania wiedzy.

Ze wszystkich nadesłanych prac Organizator wybrał trzy. Nasz film nie znalazł się wśród nagrodzonych, niemniej jednak przygotowanie wideo stanowiło dla uczniów nowe i wartościowe doświadczenie.

Opracował
opiekun KSH – Przemysław Bugaj na podstawie informacji zamieszczonych na portalu naukatolubie.pl