Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji jest propagowanie zabawnej formy nauczania – uczenia się tabliczki mnożenia. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny sposób.

W klasach 4 – 8 został przeprowadzony konkurs pozwalający wyłonić szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia:
1. Aleksandra Majewska – klasa 7d
2. Franciszek Nieróbca - klasa 6c
3. Hanna Staszewska – klasa 8a

Tabliczka mnożenia była hasłem przewodnim konkursu na wiersz i plakat. Najlepsi to:

w kategorii wiersz:
1. Krystian Wnuk - klasa 8a
2. Oskar Borys, Nikola Gacioch - klasa 8a
3. Paulina Tusińska - klasa 6d

w kategorii plakat:
1. Zosia Kisicka - klasa 6d
2. Michalina Siedor - klasa 6b
3. Nikola Więcek - klasa 8a
Wyróżnienie: Zuzia Warych - klasa 6d

Dodatkowo na przerwach zostały przeprowadzone przez nauczycieli matematyki zabawy sportowe połączone z rozwiązywaniem przykładów, pokonywanie robotem Cody Roky tabliczkowego toru przeszkód, quizy na tabletach, które przyniosły wiele radości naszym uczniom. Na pewno akcję powtórzymy w przyszłym roku.