Nigdy nie jest za późno, aby być tym, kim chcesz być…

Nauczyciele oraz pracownicy SP6 dnia 23.11.23 wspólnie przygotowali Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów, którzy wraz z rodzicami wzięli udział w wielu ciekawych zajęciach oraz mogli obejrzeć efekty naszej pracy z ich starszymi kolegami, którzy już wybrali naszą szkolę aby się rozwijać zarówno w dyscyplinach naukowych, artystycznych czy sportowych.

Powitani przez Panią Dyrektor Ewę Bakalarską, obejrzeli występ naszych „Gwiazdeczek”, które tanecznym krokiem wprowadziły naszych gości w atmosferę zabawy oraz nauki. Ponieważ jako szkoła promująca zdrowie stawiamy oczywiście na aktywności fizyczne, ekologię, sport ale także historię regionu oraz domowe i smaczne posiłki, co można było osobiście zobaczyć.

Nasi mali goście przygodę z SP 6 rozpoczęli udziałem w zawodach sportowych, aby następnie w małych grupkach przejść do innych przygotowanych stacji. Wiele emocji wzbudziły pokazy w LABOSFERZE, gdzie nasze koleżanki wraz ze starszymi uczniami zaprezentowały wiele „wybuchowych atrakcji”. Było więc otrzymywanie i spalanie wodoru, wykrywanie skrobi w produktach spożywczych, czy wytwarzanie prądu z ogórka kiszonego i cytryny. Momentami było nawet strasznie! Szczególnie kiedy rekiny atakowały podczas seansu z użyciem okularów VR. Maluchy mogły także wypróbować roboty matematyczne czy klocki magnetyczne oraz poznać działanie tablic multimedialnych, aby dalej przejść do sali świetlicy. To ważne miejsce dla przyszłych pierwszoklasistów, ponieważ to tam wielu z nich będzie spędzało oprócz lekcji w szkole kolejne godziny w oczekiwaniu na swoich rodziców. Nasza Świetlica Szkolna oferuje ciekawe zajęcia, prowadzi innowacje, projekty oraz daje możliwość spędzenia czasu z rówieśnikami i nawiązywanie nowych przyjaźni.

Spacerkiem nasi goście przeszli do sali, w której pedagog szkolny zaprezentował przykładowe zajęcia skierowane do uczniów z potrzebami. W kąciku relaksu można było potrenować refleks i spróbować zabaw na interaktywnej podłodze, ale dźwięk muzyki już zapraszał do wzięcia udziału w tańcu z klasą II A, która przygotowała swój taniec „Piraci z Karaibów” z BUM BUM RURKAMI. Oj działo się! Maluchy wraz ze starszymi kolegami ochoczo przystąpiły do tańca. Ale to nie koniec atrakcji. Przyszli uczniowie mieli bowiem okazję przekonać się jak można połączyć naukę elektroniki i programowania z zabawą. Bo czy granie na owocach i zamiana swoich komputerowych rysunków w muzykę to taka oczywista sprawa?

Po tych wszystkich atrakcjach nasi goście tanecznym krokiem przeszli do „słodkiej kawiarenki”. Tam Panie, które odpowiadają za zdrowe i pełnowartościowe posiłki serwowane w SP6 codziennie w postaci dwudaniowych obiadów, tym razem osłodziły nam to jesienne popołudnie pysznymi, domowymi ciastami. W naszej kawiarence, goście mieli jeszcze okazję porozmawiać z pracownikami naszej placówki oraz skosztować przygotowywanych pyszności.

Jako szkoła stawiamy na naszych uczniów i ich talenty, bo każdy je ma, ważne jest abyśmy my pedagodzy pomogli je odkryć. Traktujemy naszą misję poważnie i angażujemy się w wychowanie oraz nauczanie. Szkoła może się poszczycić wieloma absolwentami, którzy odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach. Bo jak mawiała George Eliot angielska pisarka, najczęściej cytowana kobieta-pisarka: Nigdy nie jest za późno, aby być tym, kim chcesz być. Zapraszamy serdecznie!

Opracowała:MW-Ł