Szlachetna Paczka w SP6 – piąta edycja!

Szkolny Klub Wolontariatu z radością informuje, że po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję Szlachetna Paczka! W tym roku postanowiliśmy ogrzać serce Pani Wandy!

Historia Rodziny
Pani Wanda od 3 lat jest sama, bardzo załamała ją śmierć męża. Byli bardzo zgodnym małżeństwem. Mąż dbał o dom, o panią Wandę, żeby niczego jej nie brakowało. Po odejściu męża popadła w depresję. Większość jej rodziny mieszka poza miastem. Szwagierka namówiła ją do zapisania się do Klubu Seniora. Jak dobrze się czuje, uczestniczy w spotkaniach. Nawiązuje nowe znajomości. Pani Wanda jest osobą bardzo komunikatywną, chętnie opowiadała o swoim życiu.

Codzienność Rodziny

Na co dzień pani Wanda krząta się po domu. Kiedy lepiej się czuje, może wyjść spotkać się ze znajomymi. Czasami odwiedza ją córka. Pani Wanda nie chce być dla nikogo ciężarem. Żyje skromnie, ponieważ wystarcza jej na podstawowe zakupy, takie "bez szaleństw". Pani Wandzie dużą radość sprawiają spotkania z jej szwagierką, która zaraża ją optymizmem. Pani Wanda jest bardzo ciepłą osobą, która również uczęszcza do klubu seniora. Kobieta docenia każdy dzień i cieszy się z tych, w których ból nóg mocno nie dokucza.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1. Żywność
2. Środki czystości
3. Pralka
Nowa i energooszczędna pralka pomoże zaoszczędzić prąd, wodę i pieniądze na inne wydatki.

Żywność trwała
Pani Wanda ze względu na wysoki cholesterol nie może jeść ryb, je dietetyczne potrawy.

Herbata, kasza, cukier, kawa, olej, ryż, dżem, mąka, makaron, konserwy mięsne, owoce i warzywa w puszkach, mleko, płatki śniadaniowe

Środki czystości
Mydło / żel myjący, pasta do zębów, płyn do mycia naczyń, płyn do płukania tkanin, szampon, proszek do prania, płyny czyszczące (do mycia wc, podłóg, szyb.)

Wyposażenie mieszkania
Standardowe wymiary - prześcieradło i poszwa 160x200, poduszka i poszewka 70x80; koc 160x240;

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego
Pralka
(standardowy wymiar - szerokość i głębokość ok. 50 cm, ładowana od przodu)

Szczególne upominki
Szal lub apaszka
Pani Wanda lubi bardzo kolor biały i zielony.