Sprzątamy Zapomniane Groby

W sobotę 28 października 2023 roku członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wybrali się na Cmentarz Komunalny w Szczytnie, aby posprzątać zapomniane, zaniedbane i porośnięte trawą groby.

Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali swoją pracę. Uprzątnęli z nagrobków gałęzie i jesienne liście. Zadbali o ponowne ustawienie przewróconych krzyży i tabliczek z imionami i nazwiskami zmarłych. Usunęli z grobów stare, wypalone znicze, a na ich miejsce zapalili nowe. Po zakończonych pracach porządkowych uczniowie odwiedzili grób śp. Grażyny Zielińskiej – naszej zmarłej Pani Dyrektor oraz zapalili na nim znicze. Akcja przebiegała w spokojnej i pełnej zadumy atmosferze.

Serdecznie dziękujemy Pani Anecie Gudzbeler – dyrektor Zakład Gospodarki Komunalnej w Szczytnie za to, że kolejny raz towarzyszyła nam w akcji, wyposażyła w potrzebne narzędzia oraz prowadziła do zaniedbanych grobów. Jesteśmy też dumni z naszej młodzieży, która, poświęcając swój czas wolny, dała przykład pięknego, wartościowego działania.

Tegorocznej akcji przewodniczyły nauczycielki: p. Sylwia Gruszka-Cott, p. Justyna Kocenko oraz p. Izabela Śladowska.