Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Tak jak przez ponad trzy dekady, także i tym razem na początku września spotkali się w naszej szkole uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście, aby wspólnie zainaugurować nowy rok szkolny.

Na początku spotkania pierwszoklasiści przy akompaniamencie „Marsza Radeckiego” wraz z wychowawcami uroczyście wkroczyli do szkolnej sali gimnastycznej. Gdy po wydaniu komend wprowadzono sztandar szkoły wszyscy zebrani odśpiewali hymn narodowy. Następnie Pani Dyrektor przywitała serdecznie wszystkich uczestników spotkania.

Przy okazji rozpoczęcia roku szkolnego nie mogło zabraknąć wystąpienia odnoszącego się do tragicznych wydarzeń mających miejsce podczas II wojny światowej, której 84. rocznicę wybuchu obchodziliśmy 1 września.
Zebrani goście zostali również poinformowani o przyznaniu SP6 w roku szkolnym 2022/2023 prestiżowych certyfikatów - „Szkoła Wierna Dziedzictwu” oraz „Szkoła Przyjaciół Kopernika”. Kolejnym punktem programu było złożenie ślubowania przez dwuosobowe delegacje klas pierwszych.

Zwieńczeniem całej uroczystości było pasowanie na uczniów przez Panią Dyrektor. Uczniowie starszych klas tradycyjnie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.

Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy samych sukcesów i pasjonujących doświadczeń w nowym roku szkolnym, a rodzicom satysfakcji z sukcesów ich dzieci.

W imieniu społeczności szkolnej