Laboratoria Przyszłości - zajęcia w czerwcu

Czerwcowe aktywności z #LaboratoriaPrzyszłości:

1. Uczniowie kl. 5D poznali cechy budowy roślin nagonasiennych - obserwowali wybrane preparaty mikroskopowe przedstawiające tkanki i organy nagonasiennych, miedzy innymi przekrój przez igłę sosny, młodą szyszkę żeńską z zalążkami. (Biologia kl. 5D, p. Małgorzata Smolińska)
2. Podczas informatyki uczennice odbyły wirtualny spacer po różnych częściach świata dzięki goglom VR. (Informatyka, kl. 5B, p. Aleksandra Radzińska)
3. Uczniowie klasy 5d na zajęciach dydaktyczno - wyrównawczych z matematyki ćwiczyli działania na ułamkach dziesiętnych wykorzystując tablety (Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze z matematyki, p. Beata Paprotna)
4. Uczestnicy koła informatycznego CMI zbudowali swoje modele z klocków Lego Spike Prime, a następnie zaprogramowali je wg. konkretnej instrukcji. (Koło Informatyczne CMI, p. Aleksandra Radzińska)
5. Rozwijanie wyobraźni i kreatywności na lekcji matematyki wykorzystując klocki magnetyczne (Matematyka klasa 5b, p. Marlena Radzińska)
6. Uczennice kl. 5C programowały roboty mBot2 w terenie. Informatyka nie musi odbywać się w pracowni! (Informatyka, p. Aleksandra Radzińska)
7. Chłopcy z kl. 5B tworzyli skrypty dla robotów w scratch'u, tak aby wykonywały konkretne zadania. Najpierw musieli przeanalizować problem, by potem wymyślić rozwiązanie. (Informatyka, p. Aleksandra Radzińska)