2023 Rokiem Mikołaja Kopernika

W lutym obchodziliśmy 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Uczciliśmy ją Festiwalem Nauki w naszej szkole.

W ramach Festiwalu uczniowie wzięli udział w prelekcji poświęconej życiu i działalności genialnego astronoma w Muzeum Mazurskim w Szczytnie, byli uczestnikami lekcji historii pt. „Mikołaj Kopernik - lekcja z gwiazdami”, wykonywali doświadczenia oraz prace plastyczne wykorzystując różne techniki, oglądali filmy o życiu i osiągnięciach polskiego uczonego oraz rozwiązywali quizy na jego temat. Prace plastyczne uczniów wszystkich klas, od najmłodszych do najstarszych wciąż stanowią ozdobę szkolnych korytarzy.

Postać Mikołaja Kopernika, człowieka renesansu, stanowi dla wychowanków naszej szkoły inspirację do wnikliwej obserwacji otaczającego świata, eksperymentowania i zagłębiania się w arkana nauki.