Jakie jest największe dzieło KOPERNIKA?

Czy Kopernik miał ukończone studia medyczne? Czy był autorem traktatu z zakresu polityki pieniężnej? Z jakimi miastami był związany? Dlaczego jego miejsce pochówku budzi tyle emocji?

Na takie pytania oraz wiele innych mogli uzyskać odpowiedź uczniowie klasy 6a, którzy 8 marca w ramach realizacji programu "Szkoła Przyjaciół Kopernika" odwiedzili Muzeum Mazurskie w Szczytnie. Warto wspomnieć, że w tym roku przypada 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, a także 480 rocznica jego śmierci, dlatego szóstoklasiści wzięli udział w prelekcji poświęconej życiu i działalności genialnego astronoma, matematyka i ekonomisty.

Spotkanie z pewnością wzbogaciło wiedzę uczniów o dokonaniach Kopernika. Liczne, czasem zaskakujące fakty z jego życia, rozbudziły ciekawość uczniów, którzy dopytywali prowadzącego o szczegóły. Następnie uczniowie zwiedzili wystawy stałe i czasowe muzeum. Młodzi ludzie ze szczególną uwaga wysłuchali opowieści związanych z 300 - leciem uzyskania przez Szczytno praw miejskich.
Wszyscy uczestnicy wycieczki zgodnie orzekli, że wizyta w szczycieńskim muzeum była niezwykle interesująca.