"Szóstka po raz kolejny świętowała Dzień Języka Ojczystego

Słowa Janusza Korczaka: "Źle mówić i pisać, znaczy krzywdzić swoją mową tych, którzy ją budowali”, stały się mottem przewodnim obchodzonego w naszej szkole 21 lutego 2023 roku Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

W tym dniu przedstawiciele uczniów klas IV wzięli udział w turnieju „Dyktando biegane”, który przygotowała i przeprowadziła Pani Anna Grzeszczyk. Czwartoklasiści musieli wykazać się nie tylko znajomością ortografii i interpunkcji, ale także sprawnością fizyczną. Uczniowie klas V projektowali znaczek okolicznościowy, a zadaniem szóstoklasistów było wykonanie plakatu związanego z MDJO.

Klasy ósme wzięły udział w zabawie "Językowy escape room”, którą przygotowała Pani Justyna Kocenko. Wybrani uczniowie wcielili się w grupy ekspertów zatrudnionych przy projekcie badawczym. Zadania dotyczyły wyjątkowych form, jakie odnajdujemy w polszczyźnie. Misję udało się ukończyć dwóm grupom.

Z inicjatywy Pani Anny Grzeszczyk po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Pisania. Zadaniem uczniów biorących udział w tym konkursie było przepisanie, jak najpiękniej i bezbłędnie, tekstu tematycznie związanego z 300-leciem nadania praw
miejskich Szczytnu.

Laureaci konkursu:

W kategorii klas IV-V:
I miejsce – Antoni Lipka klasa IVa
II miejsce – Michalina Siedor klasa Vb
III miejsce – Paulina Turek klasa Vb

W kategorii klas VI-VIII:
I miejsce – Zuzanna Okońska klasa VIa
II miejsce – Zuzanna Parzych klasa VIIIc
III miejsce – Patryk Szewko klasa VIIIg

Wyróżnienia otrzymali następujący uczestnicy konkursu:
1 – Maja Bottcher klasa VIb
2 – Łucja Pawłowska klasa VIb
3 – Natalia Stawińska klasa VIIIb
4 – Zuzanna Dominik klasa VIIIe

Gratulujemy uczestnikom konkursów i tradycyjnie zachęcamy do dbałości o nasz język ojczysty, nie tylko od święta, ale też na co dzień!

Anna Grzeszczyk