„Warto marzyć” – spotkanie z pisarką Adrianną Trzepiota

W środę 23 lutego, z inicjatywy Pani Anny Grzeszczyk, odbyło się w naszej szkole niezwykle spotkanie uczniów klas 8 z Dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczytnie, pisarką Adrianną Trzepiotą, autorką powieści: "Zwilczona", "Sekretna zima Jaśminy”, "Zimowa Jutrzenka", "Amulet Jaśminy".

Adrianna Trzepiota jest absolwentką SP 6, więc niezwykłe miło było Ją powitać w murach naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor SP6 Ewa Bakalarska, która serdecznie powitała naszego gościa i przestawiła zgromadzonej młodzieży autorkę powieści.

Pani Adrianna Trzepiota opowiedziała w sposób niezwykle interesujący, jak doszło do tego, że zaczęła pisać. Uczniowie spotkania wysłuchali barwnych opowieści o nieprawdopodobnych splotach wydarzeń w Jej życiu, o ludziach, których miała szczęście spotkać na swojej drodze, a także o inspiracjach, którym nadawała realny kształt w postaci kolejnych zapisanych stronic. W historiach, które wysłuchali młodzi ludzie, przewijało się cenne przesłanie: Warto marzyć i warto realizować swoje marzenia, a także, co jest szczególnie ważne, nie poddawać się, nie rezygnować, chociaż czasami może być ciężko.

Następnie pisarka odpowiadała na pytania, które dotyczyły życiowych przeciwności, jakie ostatnio przyszło Jej przeżywać.
Na zakończenie spotkania młodzież nagrodziła pisarkę gromkimi brawami, a przedstawiciele klas ósmych wręczyli Pani Adriannie kwiaty i podziękowali za wspaniałą atmosferę spotkania i życzyli powodzenia w realizacji kolejnych planów i przedsięwzięć.

Anna Grzeszczyk