Kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej

Zdrowia oraz pomyślności, a także wszelkiego dobra, życzyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie podopiecznym Domu Pomocy Społecznej z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie z klas 4-7 oraz oddziałów przygotowawczych, a także członkowie koła "Koloryści" przygotowali, pod bacznym okiem Pani Elżbiety Białczak, kartki świąteczne oraz stroiki, które przekazano pensjonariuszom 20 grudnia.

Podczas spotkania wspólnie zaśpiewano kolędy, a na zakończenie wizyty uczniowie naszej szkoły, w ramach podziękowań za piękne kartki i życzenia, otrzymali od podopiecznych DPS-u niespodziankę - własnoręcznie przez nich wykonany stroik świąteczny.

Pod kierunkiem Pani Anny Grzeszczyk przygotowano dedykowany seniorom montaż słowno-muzyczny: „Hej kolęda, kolęda”. Uczniowie klasy 6a nagrali z realizacji tego przedstawienia filmik, który został zaprezentowany pensjonariuszom po Nowym Roku, co sprawiło im ogromną radość i dostarczyło wielu wzruszeń.

Młodzi kolędnicy już piąty rok są blisko seniorów w czasie świątecznym. Warto docenić ich wrażliwość oraz piękną postawę i wieloletnie zaangażowanie na rzecz ludzi starszych, potrzebujących zainteresowania i wsparcia. Młodzi ludzie poprzez takie działania rozwijają empatię, uczą się współpracy i szacunku dla drugiego człowieka.