Mamy dywan multiinteraktywny!

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza szkoła pozyskała z programu Aktywna Tablica PODŁOGĘ MULTIINTERAKTYWNĄ SMARTFLOOR.

Podłoga multiinteraktywna to zintegrowany system czujników ruchu, który zawiera w sobie projektor, komputer i moduł interaktywny umożliwiający wyświetlanie na podłodze gier i animacji interaktywnych. Obraz wyświetlany na podłogę tworzy wirtualny „magiczny dywan”, na którym uczestnicy przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych, po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy. Umożliwia ona sterowanie obrazem za pomocą ruchu, specjalnego pisaka świetlnego i robota interaktywnego.

Poza podstawowymi aplikacjami nasza szkoła zakupiła pakiet Happy Stones, przeznaczony do wykorzystania na zajęciach rewalidacyjnych. Podczas pracy z Smartfloor m.in kształtować można:
- percepcję wzrokową i słuchową;
- koncentrację uwagi, pamięć i spostrzegawczość;
- samodzielne, refleksyjne, logiczne, krytyczne i twórcze myślenie;
- myślenie abstrakcyjne i wyobraźnię;
- sprawności motoryczne i koordynację ruchową;
- stawianie pytań, dostrzeganie problemów, zbieranie informacji potrzebnych do ich rozwiązania, planowania i organizacji działania, a także rozwiązywanie problemów;
- poprawne posługiwanie się językiem polskim w mowie, pozwalające na samodzielną aktywność, komunikację i efektywną naukę;
- umiejętność obserwacji faktów i zjawisk;
- rozpoznawanie kolorów, kształtów, wzorów, dostrzeganie podobieństw i różnic;
- rozpoznawanie odbicia lustrzanego, rytmu układu, kolejności elementów w ciągu;
- samodzielność i podejmowanie inicjatywy;
- umiejętność współpracy w parach i w grupie;
- rozumienie poleceń, zasad gier i ćwiczeń oraz respektowanie ich.

Multiinteraktywna Podłoga jest wyjątkowym narzędziem edukacyjnym wspomagającym rozwój intelektualny i ruchowy dzieci. Stanowi uzupełnienie codziennych zajęć edukacyjnych, a także zajęć specjalistycznych, takich jak zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, dydaktyczno-wyrównawcze, rewalidacyjne czy rozwijające kompetencje społeczno- emocjonalne.