Zajęcia z grudnia

Grudzień w szkole to czas magiczny! Każda klasa ozdobiła swoją pracownię, zorganizowała Mikołajki, odwiedził Nas (nie jeden) Mikołaj, organizowaliśmy bądź braliśmy udział w świątecznych warsztatach, tworzyliśmy ozdoby świąteczne lub kartki świąteczne, nawet takie ze świecącymi diodami...

Nie zapomnieliśmy przy tym o nowoczesnych technologiach - dzięki wyposażeniu z Laboratoriów Przyszłości możemy urozmaicać różne zajęcia:

* Uczniowie klasy 1b stali się Małymi Inżynierami! Wykorzystując klocki LEGO Spike Essential z programu Laboratoria Przyszłości, konstruowali, programowali, współpracowali w zespołach, a przy tym świetnie się bawili. (Edukacja Wczesnoszkolna p. Iwona Częścik)

* Podczas matematyki w kl. 4b, 5b oraz 6b uczniowie na tabletach doskonalili umiejętności poznane na lekcji wykonując ćwiczenia interaktywne. (Matematyka p. Marlena Radzińska)

* Podczas zajęć kreatywnych kl. 1c konstruowała i programowała w wykorzystaniem klocków Lego Spike Essential (Edukacja wczesnoszkolna p. Małgorzata Tyc)

* #SuperKoderzy i #Superkoderki zaprojektowali ozdoby świąteczne w TinkerCadzie, które wydrukowali na drukarkach 3D. (Koło #SuperKoderzy - Druk 3D p. Aleksandra Radzińska)

* Kl. 3b zbudowała i zaprogramowała modele z klocków Lego Spike Essential. (Edukacja Wczesnoszkolna p. Anna Szablak)

* Uczennica kl. 3 rozwijała kreatywność, kształtowała cierpliwość, dokładność, skupienie podczas pracy z długopisem 3D. (Zaj. rewalidacyjne p. Aleksandra Radzińska)

* Uczniowie klasy 4c na lekcji przyrody wykorzystując możliwości okularów VR poznali budowę układu krwionośnego człowieka. Posługując się także kostką do mieszanej rzeczywistości i modelami 3D uczniowie mieli okazję "trzymać w dłoni" bijące ludzkie serce, oglądać je z różnej perspektywy i poznawać jego budowę. (Przyroda p. Urszula Jankowska)

* Kodowanie na ekranie z Codey Rocky w kl. 1a. (Edukacja wczesnoszkolna p. Iwona Podleś)

* Uczniowie kl. 2c podczas zajęć kreatywnych zapoznali się z funkcjami i sposobami obsługi robotów Codey Rocky. Przy pomocy tabletów m.in. kodowali ich drogę. (Edukacja Wczesnoszkolna p. Anna Krzyżewska)

* Szkolna grupa taneczna "Gwiazdeczki" przy użyciu aparatu i statywu mogła nagrać swój układ taneczny, a przy użyciu zakupionego oprogramowania graficznego został zmontowany świąteczny film. (Koło taneczne p. Aleksandra Radzińska)

* 22.12 na sali gimnastycznej odbyły się szkolne Jasełka. Impreza została nagłośniona oraz sfilmowana dzięki zakupionemu wyposażeniu.

* 22.12 uczniowie z klasy 5B zorganizowali sesję fotograficzną, w której mogli się sprawdzić zarówno w roli modeli jak i fotografa. (Zajęcia z wychowawcą p. Aleksandra Radzińska)