Zajęcia w ramach projektów „Szkoła promująca zdrowie” oraz „Ekomisja”.

Na lekcjach biologii uczniowie klasy 7A pogłębiali swoją wiedzę na temat zasad prawidłowego żywienia, roli witamin, soli mineralnych i wody w organizmie oraz konsekwencji nieprawidłowych ilości tych składników.

Zastanawiali się również, jakie czynniki mają wpływ na dietę – stworzyli plakaty, na których umieścili zalecenia i przeciwwskazania odnośnie diety dla sportowca, osoby z nadwagą, osoby z cukrzycą i z niedowagą. Uczniowie uświadomili sobie, w jaki sposób mogą
zadbać o zdrowe posiłki oraz zapobiec różnym chorobom układu pokarmowego, np. próchnicy czy cukrzycy.

Z kolei uczniowie kl.8B na godzinie wychowawczej uczyli się odczytywać etykiety znajdujące się na produktach spożywczych i starali się z nich jak najwięcej dowiedzieć o danym produkcie, a także zastanawiali się co mogą zrobić, aby nie marnować żywności – swoje propozycje umieścili na plakatach.