Rządowy program "Posiłek w szkole i w domu"

Szkoła Podstawowa nr 6 im. "Orła Białego" w Szczytnie kolejny raz przystąpiła do wieloletniego programu rządowego "Posiłek w szkole i w domu".

W roku 2022 celem modułu 3 Programu było zapewnienie finansowego wsparcia szkół podstawowych w doposażenie i poprawę standardu funkcjonujących stołówek oraz miejsc spożywania posiłków w szkołach.

W ramach projektu pozyskaliśmy kwotę 40 931,53 zł, z czego 20% zapewnił organ prowadzący szkołę.

Z otrzymanych środków finansowych zakupiony został profesjonalny sprzęt gastronomiczny i urządzenia kuchenne, takie jak: robot planetarny, bemar, naświetlacz do jaj, zamrażarka skrzyniowa, lodówka, wirnik do wody, kotleciarka do mięsa oraz drobny sprzęt kuchenny (noże, sztućce, talerze, miski, garnki itp.). Dokupiliśmy również nowe stoły i krzesła.

Dzięki zakupionemu sprzętowi nasze panie kucharki nie tylko gotują smacznie i zdrowo, ale również mogą zaplanować takie posiłki, które są bardzo czasochłonne i pracochłonne - ku radości naszych uczniów.