Muzycznie, regionalnie i na sportowo...

czyli 6a i 6b na wycieczce w stolicy Warmii i Mazur.

W piątek 28 października szóstoklasiści pod opieką wychowawczyń: Pani Anny Grzeszczyk i Pani Julity Kubiaczyk oraz Pani Anny Retkowskiej wybrali się autokarem do Olsztyna. Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej, gdzie uczniowie wysłuchali koncertu "Z tańcem przez świat", a potem wzięli udział w próbie orkiestry symfonicznej.

Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili Dom "Gazety Olsztyńskiej" oraz uczestniczyli w warsztatach pt. "Strój
warmiński. Jak dawniej obchodzono andrzejki i katarzynki". Na zakończenie pobytu w muzeum szóstoklasiści wykonali zakładki do książek oraz odcisnęli pamiątkową pocztówkę z Olsztyna.

Kolejnym miejscem, które odwiedzili uczniowie, był Mc Donald’s, a następnie uczestnicy wycieczki udali się do nowej atrakcji Olsztyna, do Wspintegracji. Tam dziewczęta i chłopcy mieli okazję wspiąć się na kolorowe ścianki, zwiedzić tajemniczą jaskinię oraz wziąć udział w zawodach na interaktywnej ściance wspinaczkowej i wykazać się zręcznością, szybkością, a także refleksem. Uczniowie uczyli się planowania swoich ruchów i działań, a także ćwiczyli wytrwałość w dążeniu do celu.

Wycieczka do Olsztyna była bardzo udana i na pewno miło nam będzie ją wspominać.