Rozpoczynamy kampanię "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży"

Nasza szkoła już po raz czwarty uczestniczy w międzynarodowej kampanii „19 dni przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.

Kampanię na całym świecie koordynuje genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet – Women’s World Summit Foundation. W Polsce zajmuje się nią fundacja PO Drugie.

Przez pierwsze 19 dni listopada w ramach kampanii wraz z 360 innymi instytucjami, placówkami i organizacjami będziemy mówić głośno o bezpieczeństwie, szacunku, empatii i skutecznym reagowaniu na przemoc. W ramach naszych działań zaplanowaliśmy zajęcia warsztatowe, konkursy, happeningi oraz kampanię informacyjną.

Hasło tegorocznej Kampanii 19 dni: STACJA – EMPATYCZNI. RAZEM MAMY MOC. Powyższe hasło jest szczególnie ważne teraz, w okresie po pandemicznym. Istotna jest wzajemna współpraca i działanie. Pokazujemy i uczymy młodych ludzi czym jest przemoc i w jaki sposób ją powstrzymywać. Oprócz edukacji na temat przemocy, podkreślamy , że empatia i szacunek do drugiego człowieka to kwestia fundamentalna jeżeli chodzi o skuteczne przeciwdziałanie przemocy.