W piątek 7 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

W szkole zostały powołane uczniowskie patrole egzaminacyjne, które przepytywały z tabliczki mnożenia napotkane osoby. Dwa takie patrole wybrały się również na ulice, a jeden z nich dotarł do Urzędu Miasta i przepytał Pana Sekretarza. Wszyscy, którzy poprawnie odpowiedzieli na wylosowane „tabliczkowe” pytania otrzymali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Na lekcjach matematyki uczniowie utrwalali tabliczkowe przykłady, biorąc udział w quizach, zabawach i grach zespołowych, które dostarczyły im wielu emocji.

Dzień zakończył się szkolnym konkursem, w którym udział wzięli eksperci z klas IV-VIII. Najlepszymi znawcami tabliczki mnożenia okazali się: Maja Ciborowska z kl. 8D (I miejsce), Ignacy Banach z kl. 4A (II miejsce) i Aleksandra Majewska z kl. 6D (III miejsce).

Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do zabawy mnożeniem.