Patryk w finale Ogólnopolskich Mistrzostw IT

7 października Patryk Reszka i Bartosz Dobosz z klasy 8 G reprezentowali naszą szkołę na I Ogólnopolskich Mistrzostwach IT podczas targów Poznań Game Arena.

Poznań Game Arena to największe targi gier komputerowych w naszej części Europy. To wydarzenie, które przyciąga zarówno zawodowców jak i wszystkich entuzjastów tej branży. Tym razem, podczas nich odbyło się jeszcze jedno bardzo ważne wydarzenie – pierwsze ogólnopolskie Mistrzostwa IT!
Trafić na mistrzostwa nie było łatwo, bo do ścisłych finałów dostało się około 100 par uczniów wyłonionych w ramach półfinałów mistrzostw, w których z kolei wzięło udział ponad 2200 par uczniów.

Pomimo, iż nie udało się zdobyć miejsca na podium, startujący uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich sił i poświadczenia ich kompetencji i umiejętności.

Poniżej krótki wywiad z Patrykiem:

Jak to się stało, że znalazłeś się w Poznaniu w Finale Ogólnopolskich Mistrzostw IT?
Zostaliśmy zgłoszeni z Bartkiem do udziału w konkursie przez nauczyciela informatyki. Etap półfinałów był w formie on-line. Był to test zawierający ok 20 pytań dotyczących programowania w języku Python.

Na czym polegało zadanie finałowe?
Startowaliśmy w dywizji konkursowej „Programista”. Zadanie polegało na rozwiązywaniu postawionych problemów w języku Python.

Mistrzostwa odbyły się w trakcie trwania targów Poznań Game Arena. Czy miałeś okazję zapoznać się z ofertą przygotowaną dla zwiedzających?
Tak, oczywiście, mieliśmy zapewnione wejście na całe targi, a Poznań Game Arena to największe targi gier komputerowych w naszej części Europy.

Gratulujemy udziału i życzymy dalszych sukcesów!