menu

Dostaliśmy się do programu #SuperKoderzy!

Nasza szkoła od września ponownie dołączy do #SuperKoderów!

W tym roku szkolnym realizowaliśmy ścieżkę Robomatematyków. Podczas zajęć stworzyliśmy gry planszowe (w rozmiarze maxi), w której zakodowaliśmy zadania matematyczne. Pionkami w grze były roboty mBot.
Relacje z zajęć można zobaczyć na: #SuperKoderzy SP6 Szczytno

W przyszłym roku będziemy realizować ścieżkę "3Wymiary matematyki", na której poznamy użytkowy i wszechstronny charakter matematyki. Zaprezentujemy, jak można wykorzystać umiejętności nabyte na lekcjach matematyki do projektowania obiektów trójwymiarowych. Przejdziemy drogę od prototypu do fazy testów, kończąc na gotowym produkcie stworzonym z wykorzystaniem drukarki 3D. Podczas zajęć będziemy mieli okazję do wykazania się kreatywnością i umaterialnienia naszych pomysłów.

Film, dzięki któremu dostaliśmy się do kolejnej edycji:


#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów, także zajęciach dodatkowych uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

Prowadząca zajęcia: Aleksandra Radzińska
  • edumartix