menu

Alicja w półfinale ogólnopolskiego konkursu

Alicja Wierzchołowska z klasy V A awansowała do półfinału Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno – Środowiskowego „Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”.

Konkurs został zorganizowany już po raz XXIII tym razem pod hasłem „Energia drzemiąca w skałach”. Konkurs ma prestiżowy charakter, bowiem wśród patronów, partnerów i sponsorów znaleźli się m.in. Mazowiecki Kurator Oświaty, Marszałkowie Województw, Prezydenci największych polskich miast, uczelnie AGH i UJ, parki narodowe i wiele innych.

Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej dotyczącej skał, które są nie tylko stałym elementem naszego krajobrazu, ale również a może przede wszystkim źródłem tak ważnej dla gospodarki energii w postaci np. węgla kamiennego, ropy naftowej czy gazu ziemnego. Siły drzemiącej w skałach mogą doświadczyć mieszkańcy terenów aktywnych sejsmicznie, np. Japonii lub jak ma to miejsce w naszym kraju okolic kopalń, gdzie prowadzone są prace górnicze. Jak łatwo zauważyć temat konkursu był niezwykle interesujący dawał tym samym mnóstwo możliwości jego interpretacji.

Alicja w swojej pracy przedstawiła erę mezozoiczną, gdy na Błękitnej Planecie niepodzielnie królowały dinozaury. Praca została doceniona przez Organizatorów i wybrana, jako jedna z trzynastu spośród wszystkich nadesłanych z województwa pomorskiego, kujawsko - pomorskiego i warmińsko - mazurskiego.

Naszej uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy awansu do finału!
Dyrekcja i nauczyciele SP 6

Opracował Przemysław Bugaj na podstawie informacji zamieszczonych na stronie internetowej Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego (PIG - PIB) w Warszawie


https://m.powiatszczycienski.pl/2022/05/orig/alicja-wierzcholowska-szkola-podstawowa-nr-6-im-orla-bialego-w-szczytnie-50449.jpg
  • edumartix