menu

Świąteczne klimaty w pracach artystycznych uczniów i kiermasz charytatywny dla Marianki

W cieniu wojny w Ukrainie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych, z nadzieją w sercu na rychły jej koniec.

Dzieci polskie i ukraińskie tworzyły świąteczne prace plastyczne. Tęskniły za normalnością, spokojem, niezmąconą radością. Powstały prace pogodne, radosne, optymistyczne ale też i smutne, czarno- białe, które kontrastowały z innymi. Nietrudno odgadnąć kto jest autorem tych drugich.
Kartki wielkanocne opatrzone były życzeniami w języku polskim i ukraińskim. Część z nich wyeksponowano na szkolnej wystawie.

Zaangażowaliśmy się mocno w warsztaty wielkanocne, których owocem były stroiki świąteczno - wiosenne. Zmagaliśmy się z naturalnym tworzywem, jakim są gałązki brzozowe i wierzbowe. Mieliśmy tego w bród. Zaopatrzyła nas sowicie Pani Sylwia Grzyb - pracownik naszej szkoły. Wiliśmy i pletliśmy zatem wianki bez opamiętania a potem ozdabialiśmy je kwiatami, bukszpanem, jajeczkami, kurczakami i zajączkami. Zwieńczeniem były kolorowe wstążki. Dzięki wsparciu finansowemu przez naszą Panią Dyrektor Ewę Bakalarską zakupiliśmy niezbędne materiały ozdobne.

Stroiki stały się bardziej strojne i przekazaliśmy je na Świąteczny Kiermasz Charytatywny na rzecz Marianki - chorej ukraińskiej dziewczynki. Kiermasz odbył się w sobotę w poprzedzającą Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2022 roku na dziedzińcu zamkowym w Szczytnie. Otrzymaliśmy podziękowanie od organizatorów kiermaszu. I tak sztuka i artyści mogą czynić dobro.

  • edumartix