menu

Akcja charytatywna "Stroiki wielkanocne i kartki z życzeniami dla Seniorów z DPS-u"

W Wielką Środę 15 kwietnia 2022 roku przekazaliśmy naszym Przyjaciołom - Seniorom z Domu Opieki Społecznej w Szczytnie stroiki wielkanocne i kartki z życzeniami.

Życzyliśmy im zdrowia, uśmiechu, bliskich relacji z innymi a także wiosny w sercu i nadziei na lepsze jutro oraz tradycyjnego smacznego jajka.
Świąteczne prace artystyczne od uczniów przeznaczono do dekoracji wielkanocnego stołu. Ponadto każdy pensjonariusz otrzymał kartkę z życzeniami pisanymi ręką dziecka oraz symbol świąt - ozdobną, barwną pisankę.
Każda z nich była inna; kolorowa, niezwykła, bo powstała z miłości i szacunku do ludzi starszych, schorowanych potrzebujących zainteresowania i wsparcia. Tego wsparcia udzielamy Seniorom od kilku lat i będziemy to czynić dalej, bowiem widzimy jak ogromną radość im to sprawia. Wyczekują nas w okresie przedświątecznym a kiedy się pojawiamy ogromnie się cieszą i są wdzięczni.

Młodzież jest naszą przyszłością. Zaszczepiamy w niej wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, pomoc słabszym i chęć do działania w wolontariacie. Wychowujemy do wrażliwości na prawdę i dobro. Kształtujemy właściwe postawy szlachetności i zaangażowania społecznego.
Poprzez działania na rzecz Seniorów wzmacnia się więź międzypokoleniowa. W obecnych trudnych czasach jest to niezwykle ważne i cenne. Kultywujemy zwyczaje, obrzędy i tradycje wielkanocne, które stanowią podstawę naszej tożsamości narodowej.

W akcji zaangażowani byli uczestnicy kół kreatywnych: „Szczęśliwi malarze” i „Radośni plastycy” z Elżbietą Białczak, Barbara Pietrzak, klasa 8 e z Jolantą Matejko, klasa 5a z Anną Grzeszczyk, klasa 6a z Urszulą Jankowską oraz uczniowie klas 4-7.

Grupa charytatywna "Przyjaciele Seniorów” z SP6 w Szczytnie.
Koordynatorzy akcji: Elżbieta Białczak i Barbara Pietrzak.


  • edumartix