Teatrzyk w Świetlicy zaprasza na "Historię białej pisanki"

Co ma wspólnego Międzynarodowy Dzień Teatru z wielkanocną pisanką? Odpowiedź, jaka od razu się nasuwa – nic! A jednak można to połączyć, jeśli z okazji Dnia Teatru, który obchodzimy 27 marca, przygotuje się przedstawienie o tematyce wielkanocnej.

Takiego zadania podjęły się dziewczynki, które podczas zajęć świetlicowych pod okiem pani Anny Grzeszczyk ćwiczyły z zapałem role do przedstawienia „Historia białej pisanki”. Pani Małgorzata Buczyńska pomogła wyczarować ze zwykłych patyczków i styropianowych jajek kukiełki do przedstawienia. Efektem kilkutygodniowych przygotowań było wystawienie sztuki przed publicznością. Najpierw 6 kwietnia przedstawienie obejrzały przedszkolaki z grupy „Żabki” oraz uczniowie z klas I-III z naszej szkoły. Pani
Ania Grzeszczyk przed występem przybliżyła publiczności niektóre terminy związane z teatrem, zapoznała z rodzajem lalek i przypomniała, jak należy zachować się w teatrze. W poniedziałek 11 kwietnia historię białej pisanki, której wiewiórka pomogła rozwiązać nie lada problem, obejrzały kolejne klasy I-III. Było teatralnie i świątecznie, a występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami i czekoladowymi zającami. Na zakończenie spotkania uczniowie zostali zachęceni do zabaw teatralnych podczas świątecznych spotkań z rodziną.
Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie przedstawienie świetlicowego teatru.