Klasa IVa i Va z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci przypada drugiego kwietnia. Święto obchodzone jest w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.

Ale nie tylko z okazji święta warto zajrzeć do miejsca, w którym znajduje się wiele fantastycznych książek. Tak właśnie zrobili uczniowie klasy IVa i Va, którzy wybrali się 24 i 25 marca pod opieką polonistki Anny Grzeszczyk do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczytnie do oddziału Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Podczas ciekawych zajęć uczniowie obejrzeli i wysłuchali legend w formie teatrzyku „Kamishibal”, a następnie pracowali w grupach i rozwiązywali zagadki na temat wysłuchanych opowieści. Swoją wiedzę sprawdzili również grając w Kahoota. Na zakończenie spotkań czwartoklasiści i piątoklasiści mieli okazję obejrzeć nietuzinkowe, bardzo oryginalne egzemplarze książek, które znajdują się w bogatych zbiorach biblioteki. Książki wyróżniały się pod względem wizualnym i uczestnicy zajęć nie mogli wręcz oderwać od nich wzroku.

Uczniowie wyszli z biblioteki z przekonaniem, iż korzyści z czytania książek są niewątpliwie ogromne, i warto sięgać po nie jak najczęściej. A zatem sięgajmy po książki, bo: „Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając …” (Cornelia Funke).