Powitanie wiosny w „szóstce”!!!

2022-03-23 21:24:10 (ost. akt: 2022-03-23 21:27:05)

Przedwczoraj w naszej szkole wszystkie klasy 1-3 witały wiosnę na sportowo.

Uczestniczyliśmy w Szkolnym Wiosennym Turnieju Sportowym. Wszystkie konkurencje związane były z wiosną. Najpierw ubieraliśmy wiosnę w kolorowe kwiaty, potem sądziliśmy wiosenne cebulki kwiatowe, użyźnialiśmy glebę jako dżdżownice, ścigaliśmy się w workach jak żabki. Na chwilę zamieniliśmy się w klucz żurawi, które już do nas przyleciały. Każda klasa zaprezentowała okrzyk na pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Na koniec skomponowaliśmy bukiet złożony z niebieskich i żółtych tulipanów. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że solidaryzujemy się z dziećmi z Ukrainy, które teraz nie mogą wesoło się bawić. Wszyscy razem wykrzyknęliśmy Наші серця разом!
Nie zapomnieliśmy też, że wczoraj obchodziliśmy wyjątkowe święto - Światowy Dzień Zespołu Downa. Drobne gesty mają znaczenie, dlatego zakładając skarpetki „nie od pary” pokazaliśmy, że wspieramy osoby z zespołem Downa.
Wszystkie nasze zmagania bacznie obserwowało i oceniało jury, które miało nie lada problem, żeby wyłonić zwycięzców. W związku z tym okazało się, że wszyscy tego dnia byliśmy wygrani.
W końcu, nie rywalizacja jest najważniejsza, a dobra zabawa oraz przesłanie, które pojawiło się podczas naszych występów.

Organizatorki:
Iwona Podleś