Sukcesy uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tęcza"

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny został rozstrzygnięty. Była to już XIX edycja konkursu i w każdej braliśmy udział.

Przez 19 lat ponad 400 uczniów tworzyło prace konkursowe. Były nagrody i wyróżnienia. Konkurs jest okazją do wykazania się umiejętnościami i talentem w twórczości plastycznej lub fotograficznej. Uczestnicy tworzyli prace pod hasłem "Piękno otaczającego nas świata".

Bardzo dobry wynik uzyskali uczniowie: Martyna Grzeszczyk - z kl 7c i Maciej Plona- z kl 7b.
Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Grzyb - z kl 7c, Amelia Erwin- z kl 6a i Nadia Roczeń- z kl 8a.
Prezentujemy kilka konkursowych zdjęć autorskich Martyny Grzeszczyk przedstawiających pejzaże oraz fotografie przyrodnicze Nadii Roczeń. Zdjęć prac malarskich nie zdążyliśmy zrobić. Młode fotografki wykonały bardzo ciekawe ujęcia motywów, które zaobserwowały w naturze.

W ubiegłym roku szkolnym dyplom za wykonanie znakomitej pracy i nagrody otrzymały uczennice: Martyna Grzeszczyk i Nadia Roczeń. Wyróżnienia zdobyli: Adam Herman, Nataniel Roczeń, Natalia Słowińska, Lena Gadomska i Łucja Pawłowska.
Dwa lata temu wyróżnienia otrzymali: Nataniel Roczeń, Anna Sadłowska, Amelia Kowalska, Ida Nawrocka, Julia Rzosińska, Łucja Żebrowska. Cel konkursu jakim jest rozwijanie wrażliwości estetycznej i aktywizacja miłośników sztuk pięknych został osiągnięty.

Młodym artystom serdecznie gratulujemy i życzymy weny twórczej oraz czerpania inspiracji z piękna przyrody i świata.

Elżbieta Białczak- szkolny organizator konkursu