Pierwsze koty za płoty!

Jak wygląda życie szkolne? Oto jest pytanie, które zadaje sobie wiele sześciolatków, zaczynających od września swoją szkolną przygodę. To duża zmiana ponieważ swoje ukochane Panie, grupę, ulubione zabawki i potrawy trzeba będzie zamienić na nową Panią, nowych kolegów i koleżanki... Przyszłych pierwszoklasistów czeka wiele nowych wyzwań.

Aby ułatwić ten ważny etap w życiu każdego sześciolatka Centrum Świetlicowych Działań Kreatywnych przeprowadziło szereg warsztatów dla grup przedszkolnych. Podczas spacerów po naszej szkole kandydaci na pierwszoklasistów odkrywali ze zdumieniem, że mimo iż budynek naszej szkoły jest bardzo przestronny, to wcale nie tak trudno znaleźć drogę na salę sportową czy salkę korekcyjną oraz znajdującą się tuż obok stołówkę.

A z szatni można się szybko przemieścić specjalnym traktem dla klas I-III do swojej klasy. Sześciolatki miały także okazję poznać swoich starszych kolegów i odwiedziły obecne trzecie klasy prowadzone przez Panie: Iwonę Podleś, Annę Szabla oraz Iwonę Częścik.

Wizyta w sali sportowej była dla wielu dużym zaskoczeniem i wielu z naszły małych gości najchętniej przyłączyłoby się do prowadzonych przez naszych nauczycieli w-f zajęć. Nasza stołówka, dzięki smakowitym zapachom, przyciąga jak magnes i także tutaj niektórzy chętnie by zostali.

Wizytę w naszej szkole zakończyliśmy warsztatami plastycznymi w świetlicy. Mottem naszych spotkań było: Zwiastuny wiosny. Nasi mali goście, wprowadzeni tekstem literackim, wykonywali prace plastyczne nawiązujące do nadchodzącej wiosny. Po takiej wizycie dla nikogo spotkanie ze szkołą nie będzie straszne. Pierwsze koty za płoty!

Centrum Świetlicowych Działań Kreatywnych