Dobrze zaPROJEKTowana szkoła

Praca metodą projektu daje wiele możliwości zarówno nauczycielowi jak i uczniom. Każdy może tu rozwinąć skrzydła.

Projektując edukację wybieramy to co nas szczególnie interesuje, tematy, zagadnienia które są nam bliskie i oczywiste. Przekazując to w postaci projektu podajemy naszym uczniom nie tylko wiedzę ale zarażamy ich naszymi pasjami. Uczniowie, którzy biorą udział w tego typu przedsięwzięciach robią to dobrowolnie kierując się ciekawością czy chęcią poznania czegoś nowego. Projekty realizowane przez Centrum Świetlicowych Działań Kreatywnych są często związane z naszym miastem, jego historią, zabytkami czy też naszym regionem. Ponieważ to nasza pasja. Mamy dobre doświadczenia bo uczestnicy naszych projektów, którzy są już w IV klasach, mają większą łatwość w przyswajaniu wiedzy historycznej.

Nasz Jaś, Julek i Zuzia potrafią bezbłędnie rozróżniać zabytki i potrafią o każdym z nich powiedzieć kilka zdań. Nie wiedzą tego z lekcji. Nie, oni biorą udział w projektach. Słuchają, obserwują, zapamiętują i we właściwym momencie potrafią to wykorzystać.

Może za kilka lat Jaś, Julek lub Zuzia zostaną znanymi architektami, historykami sztuki lub przewodnikami miejskimi?

Centrum Świetlicowych Działań Kreatywnych