Sukces Amelii w wojewódzkim konkursie plastycznym

Amelia Erwin- uczennica klasy 6 A otrzymała wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym "Moja Ojczyzna, moja Polska- Niepodległa 2021".

Dyrektor szkoły - Pani Ewa Bakalarska wręczyła Amelii dyplom od Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty Pana Krzysztofa Marka Nowackiego, który był organizatorem konkursu przy współudziale Wojewody Warmińsko-Mazurskiego - Pana Artura Chojeckiego.

Na dyplomie widnieje motto "Niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i bardzo kosztownym", autorstwa Józefa Piłsudskiego. Jesteśmy dumni z sukcesu Amelii, jej patriotycznej postawy godnej naśladowania. Młoda, utalentowana artystka Amelia rozwija swoje zainteresowania na zajęciach koła kreatywnego "Szczęśliwi Malarze". Z łatwością rysuje postacie ludzkie, tworzy portrety zbiorowe dzieci i dorosłych.Reprezentuje szkołę w wielu konkursach plastycznych odnosząc sukcesy. Otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie plastycznym "Tęcza". Uczestniczy w akcjach charytatywnych, dzieląc się radością z innymi.

Podziękowanie otrzymała również Elżbieta Białczak - nauczyciel plastyki. Oto jego fragment - "Dziękuję za trud włożony w propagowanie historii poprzez pracę twórczą z dziećmi... Gratuluję dobrze wykonanej pracy, której efektem jest wychowanie do wartości, szczególnie w zakresie poznawania polskiej historii, kultury i tradycji związanej z zawsze aktualną dewizą "Bóg, Honor, Ojczyzna", stanowiącą najważniejszy kierunek i drogowskaz formacji młodego człowieka. Patriotyzm w naszej szkoły wynika z potrzeby serca i zobowiązania, wszak patronem naszej szkoły jest dumny Orzeł Biały.