Dzień otwarty w naszej szkole

2022-02-28 17:43:21 (ost. akt: 2022-02-28 17:49:57)

23 lutego 2022 odbył się dzień otwarty w naszej szkole. Gościliśmy kilkudziesięciu przyszłych pierwszoklasistów wraz z opiekunami, którzy ochoczo przybyli, by poznać nas i naszą szkołę.

Z tej okazji odbyło się spotkanie z Panią Dyrektor Ewą Bakalarską. Pani Dyrektor powitała gości, zaprosiła do zwiedzania szkoły i udziału w licznych atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli klas 1-3 oraz 4-8. Gości witali wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz nasi szkolni Harcerze z 14. Szczycieńskiej Drużyny Harcerskiej „Rytmy”.
Dzień otwarty w SP6 był okazją na naukowe eksperymenty i doświadczenia. Młodzi odkrywcy podejmowali twórcze i kreatywne aktywności z balonami w roli głównej i nie tylko. Przyszli uczniowie wprowadzeni zostali także w muzyczny świat bumbum rurek oraz bajkowy świat pacynek. Dla naszych sześciolatków odbyły się także kreatywne zajęcia z kolorowymi patyczkami. W sali informatycznej uczniowie zapoznali się z programami „Mega Misja” i „#Superkoderzy” realizowanym w naszej szkole. Poznali mBoty, wytyczali trasy, po których poruszały się ozoboty, a także grali w grę video. Nasi mali goście odwiedzili gabinety logopedy oraz pedagoga, w których czekały na nich mini-gry oraz niespodzianki. Dzieci uczestniczyły w treningu kompetencji emocjonalno-społecznych oraz ćwiczeniu percepcji wzrokowej. Następnie dzieci zwiedziły kącik relaksu, szatnię oraz poznały naszą kolorową świetlicę i bibliotekę szkolną. Przyszli uczniowie przeszli korytarzami klas 4-8, gdzie czekały na nich zagadki matematyczne, eksperymenty fizyczne oraz biologiczno- chemiczne przygotowane przez nauczycieli przedmiotowców. Dzieci miały okazję także zagrać w memory z nauczycielami religii, a także w interaktywną grę w języku angielskim i niemieckim oraz obejrzeć wystawę historyczną. Na ostatnim piętrze nauczyciele poloniści przygotowali dla naszych gości krótki teatrzyk kukiełkowy „Witajcie w naszej bajce! Kraina rozmaitości” oraz interaktywną grę. Nauczyciele muzyki i plastyki zaprosili gości na zajęcia muzyczno- ruchowe oraz wystawę prac naszych uczniów, którzy własnoręcznie wykonali kolorowanki dla przedszkolaków. Na koniec dzieci wraz z opiekunami mieli okazję zwiedzić naszą nowo wyremontowaną salę gimnastyczną, gdzie pod bacznym okiem nauczycieli wychowania fizycznego wzięli udział w zajęciach sportowych.
Kochani przyszli pierwszoklasiści! Dziękujemy za odwiedzenie naszej szkoły i do zobaczenia już we wrześniu!