Smerfy z wizytą w SP 6

Centrum Świetlicowych Działań Kreatywnych zaprosiło po raz kolejny grupę Sześciolatków z przedszkola „Pod Topolą”. Smerfy miały możliwość osobiście poczuć się jak przyszli uczniowie, którymi będą już od września.

Dowiedziały się między innymi co oznacza dzwonek i jak zorganizowany jest pobyt pierwszaków w szkole.

Przedszkolaki nie tylko wzięły udział w warsztatach literacko-plastycznych ale także zwiedziły naszą szkołę. Spacer rozpoczęliśmy od kącika relaksu, gdzie jak sama nazwa wskazuje, dzieci mogły się zrelaksować i posłuchać opowiadania o misiu śpioszku. Następnie grupa odwiedziła salę informatyczną, klasę III wraz z Panią Iwoną Częścik nauczycielem klas I-III aby przejść przez szeroki korytarz szatni do przestronnej hali sportowej.

Odwiedziliśmy także salkę korekcyjną z lustrzaną ścianą oraz stołówkę, gdzie dzieci poznały nasze panie z obsługi, które na co dzień rozpieszczają naszą społeczność szkolną najlepszymi domowymi obiadami jakie można sobie wymarzyć…

Nasze spotkanie zakończyliśmy warsztatami plastycznymi w naszej szkolnej świetlicy. Miło nam było gościć grupę Smerfów.

Centrum Świetlicowych Działań Kreatywnych