Świetlica gości przedszkolaki

W środę 16.02.2022 roku grupa „Żabek” z Miejskiego Przedszkola „Fantazja” została zaproszona do świetlicy, która w tym dniu zamieniła się w „Krainę Bajek”.

Dotyk czarodziejskiej różdżki i przeskok przez miotłę czarownicy umożliwiły przedszkolakom wejście do tej krainy. „Żabki” dowiedziały się, że zła wróżka narobiła bałaganu w Krainie Bajek i pomieszała przedmioty oraz elementy strojów należące do bohaterów baśni: „Kopciuszek”, „Jaś ii Małgosia”, „Kot w butach” i „Czerwony Kapturek”.

Zadaniem dzieci było zrobienie porządku i sprawienie, by zagubione przedmioty wróciły do baśniowych bohaterów. Aby tego dokonać dzieci musiały wykazać się znajomością bajek. Okazało się, że mali goście poradzili sobie z tym zadaniem doskonale. Następnie przedszkolaki wysłuchały baśni pt. „Czerwony Kapturek” autorstwa braci Grimm, a potem ułożyły historyjkę obrazową według kolejności zdarzeń. Podczas następnej zabawy dzieci ćwiczyły słuch fonemowy oraz wskazywały poznane litery, a także kolorowały obrazki.

Przedszkolaki za swoją znajomość baśni oraz aktywne uczestnictwo w zajęciach zostały odznaczone medalami „Super Znawca Bajek”.