Konkurs plastyczny "19 dni przeciwko przemocy"

W ramach tegorocznej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny na plakat .

Miał on na celu popularyzowanie wśród uczniów tematyki zagrożeń wynikających z zachowań agresywnych, promowanie zdrowego stylu życia, poprzez upowszechnianie wzorców rozwiązywania konfliktów bez przemocy oraz kształtowanie wśród uczniów pozytywnych wzorców zachowań. Uczniowie przygotowali prace w zespołach, doskonaląc jednocześnie umiejętności społeczne.

Wpłynęło ok. 50 prac. Ponieważ poziom ich wykonania był wysoki, jury przyznało aż 12 nagród w trzech kategoriach wiekowych. Efekty działań profilaktyczno – plastycznych można obejrzeć na gazetce umieszczonej w holu szkoły (oraz na zamieszczonych zdjęciach). Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za włożony trud w zgłębienie problemu i kreatywność w wykonaniu prac.