Biblioteka dla Seniora z DPS - akcja charytatywna

Jubileuszowy dar z okazji 30-lecia szkoły

W ramach obchodów 30-lecia naszej Szkoły postanowiliśmy przygotować prezent Pensjonariuszom z DPS-u w Szczytnie, z którymi jesteśmy blisko od wielu lat. Tak powstała Akcja Charytatywna "Biblioteka dla Seniora z DPS-u w Szczytnie", do której włączyła się społeczność szkolna SP6. Książki podarowali wicedyrektorzy szkoły: Pani Renata Pikura i Pani Ewa Żenczykowska-Sawicka oraz Pani Barbara Pietrzak, uczniowie koła kreatywnego "Radośni plastycy" i "Szczęśliwi malarze" z opiekunem Elżbietą Białczak, uczniowie z klas starszych z wychowawcami: 5a z Panią Justyną Kocenko, 8e z Panią Jolantą Matejko, 6a z Panią Urszulą Jankowską oraz uczniowie z klas 4-8. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Zebraliśmy ponad 70 książek o różnorodnej tematyce, do każdej dołączyliśmy dedykację, przygotowaną pod kierunkiem Pani Anny Grzeszczyk.

Mamy nadzieję, że książki przeniosą Seniorów w magiczny świat literatury, bowiem zdaniem Wisławy Szymborskiej "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".

Koordynatorzy akcji: Elżbieta Białczak i Barbara Pietrzak